Hranice - Zlaté Hory

06.05.2012 17:20

6. 5. 2012             HRANICE – ZLATÉ HORY              6:1 (1:0)               Minka

Urban – Biedrava, Škoda, Křivan, Karlík – Martinka – Charalambidis, Minka, Petroš, Šos (77´ Závěšický) – Brűckner.

Další utkání jsme odehráli v Hranicích, které jsou v současné době na 1. místě Olomouckého krajského přeboru. Náš soupeř prozatím v této sezóně pouze dvakrát prohrál, z toho jednou na podzim ve Zlatých Horách 1:3, kdy naše branky vstřelil Ihnatišin, Plhák a Sklenařík.

Do zápasu jsme nastoupili s jedním útočníkem a s vyztuženou záložní řadou. Chyběl zraněný Chovan  a omluvený Plhák, od začátku tak hráli dorostenci Petroš a Brűckner. V 11. min. po hrubé chybě domácího obránce běžel z půlky sám na brankáře Brűckner, ale brankář jeho kličku vystihl. Poté platilo, nedáš, dostaneš. V 13. min. byla střela domácího hráče tečována na roh, ze kterého domácí nejdříve nastřelili břevno a z následné střely jsme obdrželi první branku – 1:0. O minutu později mohl srovnat Šos, ale z malého vápna pouze nastřelil brankáře. Ve 20. min. vystřelili domácí těsně vedle naší tyče. V 26. min. se dostal míč k Šosovi, který se výborně v šestnáctce uvolnil, ale šanci neproměnil, vystřelil nad hranickou bránu. V první půlce měly Hranice územní převahu, ale vzorně jsme bránili a nedovolili jsme domácím vytvářet si gólové šance. Jak se dále ukázalo, neproměněné šance výrazně ovlivnily vývoj utkání.

Do druhé půle jsme nastupovali se stejnou taktikou. V 53. min. našel přesnou přihrávkou Biedrava Charalambidise. Ten šel sám na brankáře domácích, ale ani tuto šanci jsme neproměnili. Brankář domácích při zákroku zasáhl míč rukou za hranicí pokutového území, ale rozhodčí tuto situaci neodpískal. Poté platilo opět jako v první půli, nedáš, dostaneš. V 56. min. po špatné rozehrávce našeho obránce domácí centrovali do šestnáctky a neobsazený Kušner navýšil vedení Hranic – 2:0. Poté jsme obdrželi další tři branky, a to v 59., 63. a 67. min. a stav utkání byl 5:0. V 72. min. dobře zasáhl Urban proti hlavičce Kušnera, který v utkání vstřelil hattrick. V 78. min. jsme si vytvořili šanci my, ale Brűcknera opět vychytal brankář Hranic. V 83. min. nadvakrát zabránil gólu Urban. V 84. min. jsme se konečně dočkali a vstřelili naší první branku, když po přihrávce Martinky dával branku Minka – 5:1. Domácí poté v 89. min. po přímém kopu pečetili výsledek utkání na 6:1.

V tomto zápase nás mohou mrzet neproměnné šance za stavu 1:0. Do 56. min. jsme dobře bránili, poté jsme ale obdrželi čtyři branky během 11 minut a bylo rozhodnuto.