Javorník B - Zlaté Hory

02.10.2011 19:04

2.10. 2011    JAVORNÍK ,,B“ - ZLATÉ  HORY ,,B“  2:4  (0:0) 

 

branky:  Charalambidis Vašek 2x, Bota, Dočekal T.
 
Sestava:
Volčík – Závěšický (63´Karlík M.), Pluhařík, Hinšt, Setla – Dočekal J.( 83´Vodák), Bota, Šmoldas (73´Husveth T.), Barinec - Charalambidis Vašek, Dočekal T.
 
Domácí byli před zápasem v tabulce o dva body za námi. To napovídalo, že se bude hrát vyrovnané utkání. Do Javorníku jsme odjeli v 16-ti hráčích, ale většinu tvořily defenzivní typy. Do ofenzívy tedy jel vypomoci neúnavný Vašek Charalambidis z áčka a jeho přítomnost na hřišti byla hodně znát. Po vzájemném počátečním oťukávání zahrozili nejprve v 15.min. domácí, ale Volčík střelu reflexivně vyrazil. Hned z protiútoku se ocitl na druhé straně před bránou Vašek Charalambidis, ale z otočky trefil pouze domácího brankáře do rukavic. Ve 25.min. dostal T. Dočekal nahrávku od Vaška Charalambidise, ale v obrovské šanci zakončoval těsně vedle. Ve 33.min. se Vašek Ch. proháčkoval přes tři domácí obránce, jenže zakončení šlo pouze do nohy padajícího gólmana. Ve 40.min. po pěkné kombinaci Charalambidis-Bota-Dočekal zakončoval posledně jmenovaný, ale brankář střelu k tyči vytáhl na roh. Ve 44.min. nám rozhodčí neuznal regulérní branku Boty kvůli údajnému postavení mimo hru. Zde šlo o necitlivé posouzení ,,mrtvého“ ofsajdu, za což se sudí poté omlouval. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0. Domácí v první půli hrozili pouze vyjímečně.
Po změně stran protrhl střeleckou smůlu v 50.min. Vašek Charalambidis, když se kličkou zbavil obránce a levačkou uklidil míč přesně k tyči – 0:1. Jenomže za chvíli bylo srovnáno. V 55.min. po naší chybné rozehrávce z obrany získal míč javornický hráč a Volčík na jeho nepříliš prudkou střelu ke vzdálenější tyči nedosáhl – 1:1. Do vedení jsme opět šli v 60.min. To Vašek Charalambidis zamotal hlavu domácí obraně, našel před bránou nabíhajícího T. Dočekala, kterému stačilo nastavit jen nohu a usměrnit míč do sítě – 1:2. V 68.min. jsme odskočili ve skóre o dvě branky, když se dostal balón ve vápně k Botovi a ten ranou trefil roh javornické branky – 1:3. Jenomže domácí to nezabalili a v 79.min. po naší laxnosti v zadu snížili znovu na rozdíl jednoho gólu – 3:2. O vedení jsme mohli při další šanci dokonce přijít, ale Volčík vyrazil. A tak v 88.min. uklidnil nervózní závěr Vašek Charalambidis po úniku T.Dočekala a jeho přesném centru na něj. Tím zpečetil cenné vítězství 4:2 pro naše B.