11. 6. 2011   JESENÍK ,,B“ - ZLATÉ  HORY ,,B“    1:2  (0:2)

branky: Barinec, Bota

Sestava:
Volčík – Karlík M., Pluhařík, Závěšický, Husveth T. – Dočekal J. (46´Dočekal T.), Bota, Minka, Šos – Barinec, Kamler (60´Mrázek )

Z iniciativy domácího Jeseníku bylo utkání přeloženo z neděle na sobotu. O to nepochopitelnější byl pak fakt, že ještě těsně před plánovaným začátkem nebylo jesenické mužstvo z důvodu nízkého počtu hráčů schopno nastoupit do hry. Vidno, že organizačně a komunikačně to v Jeseníku příliš nefunguje. A tak začalo úmyslné odkládání  začátku zápasu výmluvami, nepředložením zápisu atd. Domácí tým tím čekal na doplnění svého počtu dorostenci, kteří se vraceli odněkud z venkovního utkání. Jelikož jsme my měli zájem hrát a o nějakou kontumaci jsme nestáli, začalo utkání cca s půlhodinovým skluzem s osmi hráči na domácí straně. I přes „pohodové“ prohlašování domácích před výkopem, že vlastně o nic nejde a všichni si chtějí jen zahrát fotbal, bez ohledu jak to skončí, tak se konala v první půli místo fotbalu jen velká fraška. Domácí se zakopali před vlastní šestnáctkou a soutěžili, kdo dál odkopne balón kamkoliv, kdo bude nejdéle ležet nebo na kolik pokusů si zaváže kopačku, než vhodí aut či rozehraje od brány. K tomu přidali občas nefér zákroky. Domácí kapitán a jakýsi patron jesenického béčka Kavka ml. byl pak svým chováním a projevy jakoby smyslů zbavený. K němu se občas přidali podobně i někteří jeho spoluhráči. Slabý rozhodčí vše bohužel přehlížel. I přes to všechno jsme však velkou početní převahu dokázali alespoň dvakrát zužitkovat. Nejprve ve 3.min. vsítil na 1:0 Barinec ze skrumáže po sklepnutí Kamlerem a pak až ve 28.min. našel Šos centrem Botu a ten hlavou zvýšil na 2:0. Po půlhodině hry doplnili domácí tým dorostenci a začal se hrát konečně fotbal. Do konce poločasu se však stav již nezměnil.
Po změně stran se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. V 55.min. nám sudí odepřel penaltu po faulu na T. Dočekala a v 60.min. minul těsně bránu Barinec po střele z úhlu. V 67.min. napřáhl domácí Bříza z 25 metrů a střela od břevna zapadla za Volčíkova záda – 1:2. Jeseník byl poté herně mírně lepší a my hrozili spíše z brejků. Jeden z nich neproměnil v 72.min. Mrázek a pak se ještě v 80.min. vytáhl domácí gólman po střele k tyči od  T. Dočekala. Vedení jsme si pak již do konce zápasu uhlídali.
Škoda jen pro zlatohorské fanoušky, kteří se v nemalém počtu do Jeseníku vypravili, že hlavně v první půli museli přihlížet věcem, co nemají s fotbalem nic společného…