Jeseník B - Zlaté Hory

30.10.2011 19:58

30.10. 2011    JESENÍK ,,B“ - ZLATÉ  HORY ,,B“  2:4  (1:2) 

 

branky:  Závěšický 2x, Bota, Charalambidis Vít

 

Sestava:
Volčík – Závěšický, Pluhařík, Hinšt, Setla – Dočekal J. (80´Šos Mich.), Bota, Minka, Barinec - Šmoldas (68´Petroš) - Charalambidis Vít (82´Vodák)

 

Souboj třetího týmu s druhým dával tušit, že se bude hrát kvalitní utkání. To se také potvrdilo, kdy fotbalová úroveň rozhodně překonala hranice okresního přeboru. Bylo vidět, že s kvalitou soupeře stoupá i kvalita naší hry. Naopak se soupeři z nižších pater tabulky hrajeme dost komplikovaně a nepřesně. Celý zápas se odehrál ve vysokém tempu ,,nahoru-dolu“ s řadou pěkných fotbalových okamžiků. Domácí sestavu, kromě dvou stabilních hráčů béčkové sestavy, posílili hráči širšího kádru A-mužstva a divizní dorostenci. Mezi nimi i zlatohorák působící v jesenickém dorostu Brückner. Naši záložní řadu vyztužil Minka, pro nějž, jako jesenického odchovance, měl zápas také pikantní náboj. Nutno říci, že jeho přítomnost byla znát, ale zároveň i ostatní naši hráči do jednoho podali kvalitní obětavý výkon. Zahráli jsme nejspíš nejlepší zápas podzimní sezony.
Lepší herní vstup do utkání měli domácí. Zkušenostmi z vyšších soutěží nás přehrávali, lépe se pohybovali a kombinovali, ale dál než k hranici šestnáctky jsme je pozorným bráněním nepustili. Se střílením gólů  jsme však začali my. To ve 25.min po faulu na pronikajícího Barince rozehrál přímý kop Šmoldas, na malém vápně našel hlavu Závěšického a vedli jsme 0:1. Vyrovnání přišlo v 32.min., když domácí útočník pohybem oklamal naše obránce a trefil přízemní střelou přesně k tyči – 1:1. Těsně před půlí, ve 45.min., nám vedení vrátil Bota, ke kterému se po rozehrávce naší standartky odrazil míč a rovněž přízemní střelou trefil k tyči – 1:2. Rozhodčí ani nenechal rozehrát a pískal poločas.
Po změně stran přišla hned obrovská příležitost pro Charalambidise, po přesné nahrávce Dočekala, ale zakončoval pouze do domácího brankáře. Nedáš-dostaneš se potvrdilo na druhé straně ve 48.min. To domácí zrychlili akci po lajně, následná střela z boku šla přímo na Volčíka, ale ten nejistým zákrokem vyrazil pouze do sítě – 2:2. Jenomže v 53.min. jsme opět vedli. Šmoldas vyslal do uličky Charalambidise a ten špičkou kopačky poposunul míč pod vybíhajícím gólmanem – 2:3. Následně v rozmezí tří minut spálil dvě tutovky Šmoldas, když prvně trefil nohu brankáře a podruhé v nájezdu na bránu lobem těsně minul. Velkou příležitost měl pak ještě Charalambidis, ale opět šlo jeho zakončení do strážce domácí brány. Naštěstí domácí tým tyto naše útočné selhání nepotrestal a naopak v 73.min. Minka z rohu našel Závěšického, který hlavou zvýšil na 2:4. Zbytek zápasu jsme pak již bojovným výkonem dvoubrankový rozdíl udrželi.