Kralice - Zlaté Hory

08.04.2012 11:53

8. 4. 2012             KRALICE – ZLATÉ HORY                0:1 (0:0)               Minka

Urban – Martinka (68´ Petroš), Škoda, Křivan, Karlík – Biedrava, Minka (78´ Žáček), Chovan, Šos – Charalambidis (88´ Barinec), Plhák.

K prvnímu jarnímu utkání na hřišti soupeře jsme nastoupili v Kralicích na Hané. Kralice jsou aktuálně na opačném konci tabulky než Zlaté Hory, a proto potřebovaly na domácí půdě nutně bodovat. Byli jsme téměř kompletní, chyběl zraněný Brűckner a omluvený Závěšický.

Do utkání vstoupili lépe domácí, ve 14. min. po signálu po rozehrání nepřímém kopu zůstali před naší bránou dva neobsazení hráči. Hráč Kralic naštěstí přestřelil prázdnou bránu. V 29. minutě šel útočník domácích sám na Urbana, který jeho střelu skvěle zneškodnil. Ve 34. min. zahrál dobře rohový kop Minka, míč se dostal ke Křivanovi, ale jeho hlavičku vyrazil brankář domácích na roh. Ve 43. min. našel svou přesnou přihrávkou Biedrava Charalambidise, ale jeho hlavička skončila vedle tyče. Do konce poločasu gól již nepadl a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opět domácí a v 55. min. zůstal před naší bránou opět osamocený hráč Kralic, ale naštěstí hlavičkoval pouze vedle tyče. O dvě minuty později byl v šanci Šos po nahrávce  Charalambidise, ale brankář domácích byl včas na svém místě. Nakonec platilo, nedáš, dostaneš. Tentokrát se šťastnějším koncem pro nás. V 63. min. po centru Škody nahrál Šos ve vápně pod sebe na Minku a ten umístěnou střelou zajistil našemu týmu vedení 1:0. O pět minut později se zranil v souboji Martinka, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Věříme, že to nebude nic vážného a do příštího zápasu bude fit. Domácí potom vrhli všechny síly do útoku a chtěli alespoň vyrovnat. Vytvořili si několik brankových šancí. Nejdříve v 80. min. chytil Urban střelu domácího útočníka a v 84. min. vytáhl hlavičku po rohovém kopu nad bránu. Největší tutovku měli domácí v 89. min., když jistému gólu zabránil svým zákrokem dva metry před brankou Žáček. Poslední minuty zápasu jsme si pak pohlídali a odvezli si domů důležité tři body.

Byl to opět bojovný zápas, domácí se snažili překonat naši obranu především dlouhými nákopy, ale kolektivním výkonem jsme opět udrželi čisté konto.

Příští zápas odehrajeme s béčkem druholigového HFK Olomouc. Hraje se ve Zlatých Horách v sobotu 14. 4. od 16.00 hodin.

sumpersky.denik.cz/fotbal_region/zlate-hory-maji-za-jeden-gol-v-kralicich-tri-body-20120408.html