Mikulovice - Zlaté Hory

19.03.2012 11:58

 

18.3. 2012    MIKULOVICE ,,B“ - ZLATÉ  HORY ,,B“ 2:3  (1:2) 

 

Sestava:
Kovačevitý – Závěšický, Pluhařík, Hinšt, Setla  – Dočekal J. (74´Šos Mich.), Bota, Šmoldas (74´Husveth T.), Barinec – Charalambidis Vít, Mrázek (64´Dočekal T.)
 
 
 
     Domácí, kteří v zimní přestávce sehráli 5 vítězných přípravných zápasů a navíc posíleni o 2 hráče divizního áčka v nás vzbuzovali respekt. Nám chybějící herní praxi po zimní pauze jsme chtěli nahradit bojovností, což se nakonec povedlo, navíc s přidáním několika hezkých fotbalových okamžiků. 
První příležitost jsme měli my, ale Závěšický střelou z 10-ti metrů málo sklopil nárt a o kousek přestřelil. V 7.min. zahrozili také domácí, ale Kovačevitý jejich šanci lapil a z hned protiútoku našel Bota rozběhnutého Víťu Charalambidise, který v samostatném nájezdu na 2x domácího brankáře překonal-vedli jsme 0:1. Tento stav však dlouho nevydržel. V 9.min. Mikulovice zahrávaly standartní situaci a po dorážce zapadl nešťastně míč k bližší tyči Kovačevitého brány – 1:1. V 18.min. jsme zahrávali přímý kop také my. Šmoldasovu střelu domácí gólman vyrazil pouze k nepokrytému Barincovi a ten se nemýlil – 1:2. Po vyrovnaném zbytku poločasu jsme v jeho závěru mohli odskočit na dvougólový rozdíl, ale v jasné šanci ,,sám na sám“ úmysl zakončujícího Víti Charalambidise domácí gólman vystihl a vyrazil mimo.
Úvod druhé půle se odehrával ve středu pole, bez výraznějších příležitostí na obou stranách.
V 62.min. však přišel od domácích hezký centr ze strany a nepokrytý nabíhající útočník opět srovnal na 2:2. S blížícím se koncem utkání nám začali docházet síly rychleji než domácím, ti nás zatlačili na naší polovině a přišlo několik jejich šancí na otočení výsledku. Ale z vítězství jsme se nakonec radovali my, kdy při jednom z brejků našel v 89.min. Bota za obranou číhajícího T. Dočekala a ten zkušeně zamířil k tyči – 2:3. V úplném závěru jsme přežili závar v našem pokutovém území a na druhé straně selhal při dvou obrovských šancích Bota. Upřímně by utkání nejspíš slušela remíza, ale díky štěstí a také bojovnosti celého mančaftu jsme nakonec tři body urvali my a vyšvihli jsme se na první místo v tabulce OP.