14.4.2012   VELKÁ KRAŠ  -  ZLATÉ  HORY ,,B“ 1:1  (0:1)

branka:  Šos Michal

Sestava:
Kovačevitý – Fukna, Pluhařík, Válek, Závěšický – Šos Mich., Bota, Harazin, Husveth T. -  Charalambidis Vít (63´Mrázek), Vodák

Velká Kraš se po zimní pauze herně zvedla a v jarní sezóně nasbírala více bodů, než v předchozích dvou ročnících dohromady. Dokázala potrápit a vzít body nejednomu favoritovi, hlavně ve svém domácím prostředí. Nakonec se jí to podařilo i proti nám, i když jí k tomu pomohl kus štěstí v úplném závěru, dva pomezní z řad domácích diváků a nám již delší čas neoblíbený sudí Glac.
My jsme nastoupili opět v pozměněné, doplněné sestavě a delší herní výpadek byl na některých hráčích přece jen znát. Domácí předváděli od úvodu svojí ,,fotbalovou“ klasiku a hrál se tak nehezký fotbal, plný nepřesností, nakopávaných míčů a tvrdých soubojů. Na obou stranách se objevily pouze náznaky brankových příležitostí. Až ve 40.min. se podařilo Husvethovi potáhnout balón po lajně, nacentrovat do vápna, kde Charalambidis odclonil obránce a ze zadu nabíhající Šos trefil ranou vedoucí gól a určil poločasový stav 0:1.
Po změně stran se přece jen začala projevovat herní kvalita na naší straně a dostávali jsme se do šancí. Jenomže ani ty největší jsme nedokázali proměnit v druhý gól. V 51.min. Šos překonal lobem domácího brankáře, ale vracející se obránce vykopl z brankové čáry. V 57.min. natáhl ke střele z 30-ti metrů Bota, parádní ranou trefil břevno a dobíhající tísněný Charalambidis těsně překopl. Pak se předvedli i domácí, když v 63.min. vykopával míč mířící do brány Harazin a také jejich přímý kop v 79.min. skončil na břevně. V 85.min. šel sám o půlky na domácího gólmana Vodák, měl spoustu času, ale ukvapený obstřel skončil hodně vedle. Nedáš-dostaneš se potvrdilo minutu před koncem. Sudí nejprve otočil náš jasný aut, nechal domácím podivnou výhodu, odkopávající Fukna smolně trefil pouze ležícího hráče a útočník Velké Kraše z ofsajdové pozice srovnal na konečných 1:1. Naše následné protesty už nepomohly, ale i tak jsme měli proměnit některou z šancí v druhé půli a mohli jsme odvážet všechny tři body.