VÝLET ZA FOTBALEM

15.08.2011 08:48

 

24.04.2011 13:18
Díky vstřícnosti klubu z Letné se mi podařilo na zápas AC Sparta Praha-SK Sigma Olomouc sehnat zdarma 45 lístků. Za velkého finančního přispění TJ Zlaté Hory a pana Klementa Auxta na dopravu jsme se mohli v pravé poledne dne 22.4.2011 vydat na tento zápas. Posádka byla následující: 36 dětí,6 dospělých, bezchybný řidič Ondra Ruman a jeho steward Vlk.
Cestu tam dětem zpříjemnila bezpečnostní přestávka u Mcdonalds.V 17.00 jsme vystoupili na Černém mostu a dále se vydali Pražským metrem.Po zdolání jedenácti zastávek jsme vystoupili na Můstku a pokračovali pěšky.Krátce jsme si prohlédli Václavské náměstí a směřovali k orloji.Přes velkou tlačenici na Staroměstském náměstí jsme se dostali na Čechův most.Zde jsme se podívali na Vltavu,pozorovali několik lodí a cesta pokračovala na kyvadlo,kde se nám naskytl krásný pohled na Prahu.Na Letenské pláni se dojedli a dopili poslední zásoby z domova a odtud už to byl jen kousek ke Generali aréně.Většina navštívila místní fanshop a zakoupila si nějaký ten suvenýr.Na tribuny jsme dorazili s hodinovým předstihem,ale určitě to nikomu nevadilo.Pro nejmenší zde byl připraven doprovodný program a tak si mohli zastřílet na branku,zaházet na cíl anebo obarvit vlasy do sparťanských barev.Využili toho opravdu všichni nejmenší a někteří i pětkrát.Pak už jsme usedli na svá místa a sledovali utkání.O poločase mohli děti využít autogramiády Libora Sionka a ti nejmenší se pokusit opět trefit bránu.Po utkání si kluci mohli osahat trávník a po společné fotografii jsme se vydali před stadión,kam už přijížděl náš řidič.Cestu domů většina prospala,ale někteří jedinci si o zážitcích vyprávěli až do Zlatých Hor.
Ještě jednou chci za děti poděkovat sponzorům této akce,kterou byli TJ Zlaté Hory,pan Klement Auxt a Sparta Praha. Na dětech bylo vidět,že je to pro ně opravdu velký zážitek,který se jim vryje do paměti a to je to hlavní,proč jsem zájezd uspořádal.

                                                                                                                       

                                                                                                                                       Patrik Kmínek