Zlaté Hory - Určice

01.04.2012 10:35

31. 3. 2012          ZLATÉ HORY – URČICE                  0:0

Urban – Martinka, Škoda, Křivan, Karlík – Biedrava (89´ Petroš), Minka, Chovan, Šos (83´ Žáček) – Charalambidis, Plhák.

V dalším utkání jsme nastoupili proti Určicím, které byly v tabulce krajského přeboru na 2. místě. V základní sestavě Určic chyběl po nemoci jejich nejlepší střelec Trajer, nastoupil až v průběhu druhého poločasu. My jsme byly tentokrát skoro kompletní, když v sestavě chyběl pouze zraněný Brűckner.

Před začátkem utkání všechny zaskočila silná průtrž mračen, která vyhnala hráče obou mužstev do kabin. Počasí se nakonec umoudřilo a utkání mohlo být zahájeno. Do zápasu jsme oproti minulému týdnu vstoupili aktivněji, ale kvalitní soupeř nám dlouho nedovolil dostat se do brankových šancí.

Určice dobře kombinovaly, ale naše dobře hrající obrana nepouštěla hostující mužstvo do vyložených šancí. V 10. minutě po centru Minky střelu Plháka vyrazil brankář hostí na roh. Hrál se rychlý fotbal mezi šestnáctkami bez vyložených brankových šancí. Ve 24. minutě zahrozil další střelou Plhák, ale brankář hostí opět vyráží. Hosté byli nebezpeční především z dobře zahrávaných rohů a z úniků útočníka s č. 10 Vodáka. Jeho centry ale před brankou spolehlivě odvrátila naše obrana a brankář. Největší šanci první půle jsme měli na konci poločasu, ale nikdo z našich hráčů nedokázal dopravit míč do sítě přes hradbu určických fotbalistů. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu byly aktivnější Určice a v 64. minutě nastřelily tyč naší brány. V tomto úseku utkání byly hosté lepší. Důvodem bylo posílení jejich ofenzívy, když do útoku nastoupil Trajer.  Kluci dnes na těžkém terénu bojovali o každý balón a v 75. minutě sahali po třech bodech. Po rohovém kopu byl před brankářem sám Martinka. Jeho střelu brankář vyrazil a odražený míč nastřelil Křivan ve skluzu do tyče. Do konce utkání se již obě mužstva nedostala do šancí a zápas tak skončil bezgólovou remízou.

Oproti minulému týdnu se náš výkon o hodně zlepšil. Zápas skončil zaslouženou remízou. „Rozhodně bych ale utkání nehodnotil, že jsme uhráli jen remízu, získaný bod bereme, protože Určice mají kvalitní tým a každopádně to byl těžký protivník,“ konstatoval trenér Milan Biedrava.

odkaz z Šumperského deníku: sumpersky.denik.cz/fotbal_region/zlate-hory-ani-napodruhe-doma-nezvitezily-20120331.html