Zlaté Hory - Bernartice

13.09.2011 08:20

11.9. 2011    ZLATÉ  HORY ,,B“ – BERNARTICE 11:3  (8:1)

branky:  Bota 3x, Barinec 2x, Charalambidis Vašek, Vodák, Šmoldas, Botezatu, Husveth T., Kovačevitý (pen.)

Sestava:
Kovačevitý – Závěšický, Setla, Hinšt, Husveth T. – Charalambidis Vaš.,  Šmoldas (46´ Ptáček), Bota, Barinec – Charalambidis Vít (80´ Husár), Vodák (20´Botezatu)

Ve velkém horku se dal čekat fyzicky náročný mač. To se potvrdilo hlavně v druhém poločase, kdy pak úbytek sil šel znát. Vstup do utkání jsme měli ale opět již tradičně skvělý. To si v 6.min. Bota narazil s Vodákem a přesnou ranou k tyči otevřel brankový účet – 1:0. V 10.min. zabojoval u lajny Vašek Charalambidis, poslal kolmici na Vodáka a ten prostřelil se štěstím gólmana – 2:0. Zároveň se při zákroku brankář hostí nešťastně zranil, poločas sice dochytal, ale jeho handicap nám evidentně ulehčil vstřelení dalších branek. Ve 20.min. zahrával Bota standartku z půlky, našel za obranou Barince, pro nějž nebyl problém obejít i brankáře a do prázdné brány dát na 3:0. Ve 25.min. ukořistil na půlící čáře míč Vašek Charalambidis a po krásném sólu přes 4 bránící hráče, včetně brankáře zakončil na 4:0. Ve 29.min. jsme podcenili ojedinělou útočnou akci hostů a osamocený útočník snížil na 4:1. Pátý gól jsme přidali ve 34.min. po akci Vaška Charalambidise, který zatáhl balón po lajně, našel pod sebou Botezatu a ten trefil přesně – 5:1. Po dvou následujících minutách si Šmoldas položil dva bránící hráče a dloubnul do sítě na 6:1. Za další minutu procedil Barinec se štěstím míč za brankovou čáru a zvýšil již na 7:1. Poločasový výsledek stanovil střelec naší první branky Bota a to pěkným dloubákem – 8:1. Hlavně druhou část prvního poločasu odehráli hosté opravdu rezignovaně.
Do druhé půle nahradil v bráně zraněného gólmana hostů hráč s pole a soupeř dohrával v oslabení, protože neměl na lavičce žádný záskok. To nám však příliš nepomohlo, přizpůsobili jsme se hře Bernartic a zřejmě i vlivem horka a uspokojujícího poločasového výsledku se přešlo k oboustranně nehezkému fotbalu. Ve 49.min. se nejspíš rozhodčímu zželelo týmu hostů a daroval jim vymyšlenou penaltu. Při ní šel Kovačevitý na opačnou stranu – 8:2. V 55.min. přesným pasem oslovil Závěšický Husvetha, jenž s přehledem zařídil stav 9:2. V 60.min. jsme vlastní laxností dovolili hostům dát třetí branku - 9:3. Další penalta se pak pískala i na druhé straně po faulu na Barince. Na ní si přiběhl náš brankář, dorostenec Kovačevitý, a s přehledem zakulatil na 10:3. Zápasový brankostroj zakončil v 82.min. Bota, který tímto dosáhl hattricku. Utkání v závěru hlavní rozhodčí o pár minut zkrátil a zůstal tak konečný stav 11:3.