Zlaté Hory - Dolany

24.03.2012 22:37

 

24. 3. 2012          Zlaté Hory – Dolany                      0:3 (0:2)

Urban – Biedrava (82´ Bota), Škoda, Křivan, Karlík – Martinka – Brűckner (74´ Barinec), Petroš (54´ Závěšický), Minka, Plhák  – Charalambidis.
 
„A“ mužstvo vstoupilo do jarní části sezóny se značně obměněným kádrem. Mužstvo opustil Jakub Švrčina, Richard Vaclík, Jakub Ihnatišin, Martin Sklenařík a Vladimír Čermák. Přišel brankář Radoslav Urban a z hostování se vrátil Jakub Brűckner a Radovan Petroš. V dnešním zápase chyběli omluvení Chovan a Šos.
 V prvním domácím zápase jarní částí sezóny jsme na domácím hřišti přivítali Dolany, které byly po podzimní části soutěže na posledním místě a nutně potřebovali vyhrát.  Měli jsme informace, že hosté získali několik posil a že budou bojovat o záchranu v krajském přeboru. A v utkání se vše potvrdilo.
Hned v 1. min. propadl balón za naši obranu, ale hostujícího hráče vychytal Urban. Z následného protiútoku si vypracoval šanci Plhák, ale jeho střela šla vedle brány. První branku jsme inkasovali ve 20. min. z přímého kopu, kterou vstřelil hlavou nedůsledně obsazený Valenta. Hostující hráči byli aktivnější a ve 42. min. si vytvořili další gólovou šanci, ale náš obránce stihl ještě vykopnout míč z brankové čáry. O dvě minuty později se hosté ujali vedení 2:0, když po centru ze strany vstřelil branku opět hlavou nedůsledně bráněný Volf. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2.
Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že se pokusíme co nejrychleji vstřelit kontaktní branku. To se nám téměř vydařilo v 52. min., kdy šel po nahrávce Charalambidise sám na brankáře hostů Minka. Obešel i brankáře, ale jeho střelu vyrazil dobíhající obránce na roh. Poté opět platilo, nedáš, dostaneš. V 62. min. přehrál našeho obránce Večeřa a prudkou střelou nedal brankáři šanci – 0:3. V 64. min. se dostal míč k volnému Minkovi, ale toho opět vychytal brankář Dolan. Do konce zápasu se skóre již nezměnilo.
Tento zápas se nám vůbec nepovedl a hosté zaslouženě vyhráli. Byli fotbalovější, rychlejší a lépe kombinovali.
Přes týden musíme pořádně potrénovat a připravit se na další domácí zápas, který nás čeká v sobotu s Určicemi. Začátek zápasu je v 15.00 hodin.

 

Odkaz na článek ze Šumperského deníku: https://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/zlate-hory-doma-padly-s-poslednimi-dolany-20120325.html