Zlaté Hory - Javorník

07.05.2012 07:50

 

6.5. 2012    ZLATÉ  HORY ,,B“ – JAVORNÍK ,,B“ 6:2  (3:1) 

 

Sestava:
Volčík – Karlík M., Pluhařík, Karlík J., Setla  – Dočekal J., Husveth T., Charalambidis Vašek (70´Válek),Šos  – Barinec, Charalambidis Vít
 
 
 
     Po třech porážkách v řadě jsme se chtěli konečně herně i výsledkově zvednout. Kádr nebyl opět kompletní a chybělo několik opor. Vyztužit obrannou a záložní řadu tak přišli posily z áčka J. Karlík a Vašek Charalambidis. Jejich přítomnost na hřišti byla znát, avšak hned od úvodu bylo na celém týmu vidět znatelné zlepšení oproti předchozím zápasům. V 8.min. zakombinovala naše útočná dvojice, Víťa Charalambidis s Barincem, druhý jmenovaný posunul na rozběhnutého Dočekala a ten procedil mezi nohama hostujícího brankáře první branku utkání – 1:0. Prakticky vzápětí si aktéři role prohodili, kdy Dočekal našel ve vápně volného Barince, který však míč nedokázal lépe trefit. Ve 13.min. jsme byli málo důrazní ve středu hřiště, hráče Javorníku jsme nechali projít až k naší šestnáctce a jeho nepříliš prudká střela před Volčíkem skočila a o tyč skončila v sítí, bylo srovnáno – 1:1. Ve 21.min. Vašek Charalambidis předvedl hezkou samostatnou akci, proháčkoval se přes několik hráčů soupeře a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Víťu Charalambidise - střelou k tyči nám vrátil vedení 2:1. Ve 32.min. zabojoval Barinec, sebral obránci balón a posunul do vápna na volného Vaška Charalambidise. Ten se v těchto situacích málokdy mýlí – 3:1.
 Druhou půli jsme začali opět náporem, dostávali se brankových příležitostí, ale ani jednu z pěti jasných tutovek jsme nedokázali přetavit v další gól. Až v 65.min. předvedl svůj typický únik po lajně Dočekal, centrem k zadní tyči oslovil Šose, který se z voleje trefil přesně – 4:1. V 77.min. byl ve vápně faulován Dočekal a k penaltě si šel zlepšit pošramocené gólmanské sebevědomí z minulého utkání Volčík – s přehledem zvýšil na 5:1. Jenomže v 79.min. náš brankář opět nejistě zasáhl při jednoduché střele a dobíhající hráč Javorníku upravil na 5:2. Konečné slovo jsme měli však my. Víťa Charalambidis se obtočil kolem beka, posunul do boku na Dočekala a ten svůj kvalitní výkon korunoval výstavní střelou pod břevno – 6:2.

Na mančaftu šlo vidět opravdu markantní zlepšení po předchozích prohrách, které snad vydrží do dalších duelů.