ZLATÉ HORY - MIKULOVICE 12:0 (5:0)

19.10.2014 08:19
Sestava: Zapletal - Král (Chudi), Rautenkranc, Sekanina (Romsy) - Strupek (Hastíková), Kmínek P., Vrána (Sotiropulos) - Lhoťan (Kmínek F.)
Branky: 6x Kmínek P., 2x Kmínek F., 2x Vrána, 2x Strupek.

Dnešní zápas byl pro nás utkáním podzimu. Soupeř byl na prvním místě tabulky a v jeho řadách nastoupil i nejlepší střelec soutěže. Kluci věděli, že jestli prohrajeme, tak na jaře už s největší pravděpodobností nás boj o první místo mine. Taky bylo pro nás velmi důležité, že se znovu k fotbalu vrátili Adam Strupek a Vašek Rautenkranc.
Soupeře jsme se snažili přehrát aktivní hrou, včasným napadáním jejich rozehrávky a důrazem v osobních soubojích. To se nám dařilo od prvních minut zápasu. V 8. minutě utekl po křídle Franta, krásně nahrál před bránu Filipovi a ten střílí první branku. V 10. minutě Patrik prošel středem hřiště přes tři hráče, ideálně za obránce nahrává Filipovi a ten se opět nemýlí. V 15. a 22. a 33. minutě Patrik individuálními akcemi zvyšuje na 5:0 . Soupeř se s tím nemůže srovnat a někteří jeho hráči zákeřně faulují, což rozhodčí trestá žlutou kartou. V této soutěži to znamená, že hráč nesmí 5. minut na hrací plochu, ale místo něj může nastoupit hráč jiný.
Do druhého poločasu jsme vyměnili míč, protože dle slov trenéra soupeře to byla právě ta věc, která rozhodla o našem pětigólovém vedení. Používáme míč, který má molitánovou vložku a odborníky je doporučovám k žákovskému fotbalu. Bohužel již brzy zjistil, že míčem to nebylo. Soupeře jsme jasně přehrávali ve všech směrech, za druhý poločas vyslal pouze dvě střely na Vojtu. Branky postupně přidali Patrik 3x, Adam 2x a Franta 2x. Jednu dal Franta nechytatelnou dělovkou z pokutového kopu. Ovšem jeho druhá branka byla výstavní. Z přímeho kopu z 18 metrů vymetl přes zeď šibenici. Skóre mohli dále navýšit Michal a Kamila, ovšem s jejich pokusy si brankář hostů poradil.
Po krásném výkonu celého týmu jsme zvítězili 12:0 a to ještě rozhodčí soupeře ke konci utkání šetřil. Nenařídil zcela jasný pokutový kop za hraní rukou. Odměnu si kluci vybrali v Kebab baru a děkují pánům V. Čechovi, J. Tománkovi a M. Rácovi.