14. 8. 2011  ZLATÉ  HORY ,,B“ – MIKULOVICE ,,B“  10:1  (5:1)

branky:  Sklenařík 3x, Bota 3x, Závěšický, Husveth M., Hinšt, Petroš

Sestava:
Volčík – Závěšický, Karlík M., Hinšt, Setla – Petroš, Bota, Šmoldas (46´Husveth T.), Barinec – Sklenařík (71´Botezatu), Husveth M. (46´ Šos Mich.)

Za vyjímečně slunečného počasí jsme na našem hřišti přivítali vítěze minulého ročníku okresního přeboru. Jejich hra a konečný výsledek však tomuto faktu vůbec neodpovídala. Naopak náš tým podal až na pár vyjímečných chvil perfektní výkon. První šanci v zápase měli nejdřív Mikulovice, kdy střelu z dálky zastavilo až břevno Volčíkovy brány. Ve 13. min. započal náš brankostroj kanonýr áčka Sklenařík. To jeho hlavičku nejprve gólman vyrazil, ale napodruhé už skončil po jeho důrazu míč v síti – 1:0. Ve 21. min. dostal po pěkné kombinaci do běhu míč Petroš, našel ve vápně M. Husvetha, který pod padajícím gólmanem zvýšil na 2:0. Ve 25. min. v podobné akci zatáhl do kraje míč Závěšický a jeho centr našel přesně hlavu Sklenaříka – 3:0. Ve 30. min. jsme vhazovali na půli soupeře aut, odražený balón dostal Bota proti noze a ranou z 20-ti metrů trefil na 4:0. V 36. min. po rozehrání rohu na krátko centroval od lajny Barinec na zadní tyč, kde číhal Závěšický a hlavou do protipohybu brankáře zakulatil na 5:0. Pak jsme trochu polevili v koncentraci a po vzácné šanci Mikulovic jsme inkasovali na poločasových 5:1.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupili do pole dva noví hráči, ale navázali jsme na výkon z první půle. V 51. min. zahrával přímý kop Bota a za přispění hostujícího obránce to bylo 6:1. Naše následné dvě šance skončily po střelách Petroše a Sklenaříka na tyčích. V 70. min. přece jen dosáhl hattricku těsně před vystřídáním Sklenařík, který se probil přes soupeřovy beky – 7:1. V 75. min. se po krásné kombinaci dostal ve vápně míč na hlavu Hinštovi a byla z toho jeho premiérová trefa ve zlatohorských barvách – 8:1. V 76. min. dosáhl rovněž hattricku i Bota vydařenou střelou po rozehrávce standartky na krátko – 9:1. Skóre na konečných 10:1 uzavřel technickým obstřelením v 79. min. svou první trefou mezi muži dorostenec Petroš, který si branku za předvedený výkon rozhodně zasloužil. Je nutno však pochválit v tomto utkání celý mančaft!