Zlaté Hory - Písečná 2:4 (2:2)

23.08.2014 13:45

Branky: 1x Bruckner, Botezatu

Sestava: Piernik – Kajaba, Klézl, Švarc, Holčík – Strnádek, Košut, Škurek, Bruckner, Botezatu - Navrátil. Střídali: Harazin D.

Do následujícího soutěžního ročníku v kategorii dorostenců došlo k výrazné generační obměně, kdy do kategorie mužů odešlo 5 hráčů (Šustek, Klembara, Šiška, Kovačevitý, Lukáč), dále z různých důvodů skončili nebo přestali chodit Motloch, Hanák, Jasan, Šnyrch, Krmášek, Koryťák, Kmínek V. K tomu navíc T. Andrušík nastupuje za A mužstvo.

Přípravu jsme tedy začli s novým kádrem, kdy z kategorie žáků přišlo 5 nových kluků (Strnádek, Holčík, Škurek, Botezatu, Košut, Navrátil) a na hostování jsme získali 2 hráče z Mikulovic Klézl - (také přešel z kategorie žáků) a brankáře Piernika, který je druhým rokem v této kategorii. Co se týká realizačního týmu, tak trenérem zůstal L. Šťastný a pozici asistenta jsme posílili o T. Husvetha, kterého ještě doplňuje stávající asistent p. Bitara.

K prvnímu utkání jsme tedy nastoupili s úplně novým kádrem, jehož kvalita i fyzická síla by měla postupně růst. Na hřišti to však zejména v prvním poločase nebylo téměř znát a naši hráčí velkou bojovností a vůli dokázali, že se mohou rovnat i soupeřům, kteří nebyli tolik oslabeni hráčskou obměnou. Mužstvo Písečné se dostalo do vedení v 15 min., kdy soupeř využil naši špatnou rozehrávku a z hranice šestnáctky krásnou střelou do šibenice se dostal do vedení 1:0. Chvíli nato v 15 min. jejich hráč prošel středem naší obrany a sám před gólmanem zvýšil na 2:0. V tuto chvíli bylo potřeba kluky zejména psychicky zvednout a podpořit, aby si uvědomili, že fotbal se hraje 90 min. a můžeme ještě utkání zvrátit. Hráči začali hrát důrazněji zejména v osobních soubojích, začali soupeře napadat daleko větší aktivitou a ve 23 min. po levé straně se uvolnil Škurek, vysunul Brucknera, který na pozici penalty svým důrazem vybojoval míč a prostřelil jejich brankáře, snížil tak stav na 1:2. Za dvě minuty po faulu u pomezní čáry cca 40 m od branky, Kajaba krásným centrem našel Škurka, který prodloužil míč na volného  Botezatu, který vyrovnal na 2:2. V této fázi zápasu jsme byli lepší a soupeř měl veliké problémy s naší zvýšenou agresivitou v osobních soubojích. Do konce poločasu jsme měli ještě jednu příležitost, kdy Botezatu byl ve vápně sražen jejich gólmanem, ale rozhodčí to posoudil jako dovolený zákrok.
V druhém poločase se projevila zejména fyzická síla soupeře, který dokázal v 65 min a v 68 min. zvýšit na konečných 4:2. Od většího počtu branek nás skvěle podržel brankář L. Piernik. Naši hráči však odvedli velmi bojovný a neustrašený výkon a jejich přístup k utkání je příslibem do dalších zápasů.