Zlaté Hory - Určice

11.08.2012 19:17

11. 8. 2012     ZLATÉ HORY - URČICE    1:1 (1:0)    PLHÁK

Švrčina - Pluhařík, Škoda, Karlík, Plhák - Dočekal, Minka, Hoffmann, Petroš (75´ Zálešák) - Brűckner (90´ Madejczyk), Charalambidis.

V prvním utkání nové sezóny 2012/2013 jsme na domácím trávníku přivítali tým z Určic, který skončil v loňské sezóně na vynikajícím 2. místě. Náš tým opustil Křivan, Martinka a Urban (všem skončilo hostování) a do týmu naopak přišli Švrčina, Zálešák, Hoffmann a Madejczyk.

Hned ve 2. min. utkání poprvé zahrozili hosté, když po rohovém kopu hlavičkoval jejich hráč vedle levé tyče naší branky. O minutu později obešel po rychlé kolmé akci Charalambidis hostujícího brankáře, ale obránce skluzem zabránil míči v cestě do sítě. V 16. min. vystřelil Plhák, ale jeho nebezpečnou střelu brankář vyrazil. V 18. min. se dostal ke střele nejlepší hráč hostů Los, ale mířil těsně vedle. V 28. min. měl Charalambidis další šanci na vstřelení gólu, ale jeho střelu po sólovém úniku brankář Určic vyrazil. V 30. min. se dostal po rohovém kopu míč k volnému Minkovi, ten ale střílel vysoko nad. V 36. min. vystřelil levačkou z 18 metrů Charalambidis, ale vedle tyče. O minutu později nebezpečně vystřelil z 30 metrů Brűckner. V 39. min. jsme se již konečně dočkali branky, když Charalambidis našel přesnou přihrávkou Plháka a ten nedal brankáři z 18 metrů šanci – 1:0. Do konce poločasu se skóre již nezměnilo.

Hned na začátku druhého poločasu měl po akci Brűcknera šanci opět Charalambidis, ale z 11 metrů střílel nad bránu. V 49. min. měl šanci hostující Vodák, ale jeho střela byla obránci sražena. V 50. min. po zákroku Karlíka odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop, který proměnil Vodák – 1:1. V 54. min. zahrával přímý kop Škoda, ale střelu nedokázal nikdo tečovat. V 58. min. střílel po rohovém kopu z 13 metrů Vodák, ale naštěstí vedle brány. O čtyři minuty později ten samý hráč vystřelil z voleje z 8 metrů nad branku. V 65. min. nebezpečně vystřelil z 25 metrů Minka, ale jeho střelu vyrazil brankář na roh. V 69. min. se individuálně prosadil Holly, ale levačkou vystřelil vedle naší branky. V 72. min. po přihrávce Plháka vystřelil Charalambidis levačkou vedle. V 82. min. měli hosté velkou šanci, když hlavičku Vodáka z malého vápna vyrazil Švrčina. Do konce utkání již mužstva neměla vyloženou šanci, a tak zápas skončil remízou 1:1.

Na úvod sezóny se hrál pohledný fotbal. Zlatohorským hráčům patří poděkování za bojovnost a je jen škoda nevyužitých šancí.

Příští zápas sehrajeme v neděli 19. srpna od 10.00 hod. v Ústí.