Zlaté Hory - Vápenná

28.08.2011 20:28

28. 8. 2011    ZLATÉ  HORY ,,B“ – VÁPENNÁ  5:1  (2:0) 

 

branky:  Bota 2x, Charalambidis Vít 2x, Vodák

 

Sestava:
Volčík – Závěšický, Pluhařík, Hinšt, Setla – Dočekal J., Šmoldas (33´ Šos Mich.), Bota, Barinec – Charalambidis Vít (83´Husár), Vodák (46´Mrázek)
 
Hned úvod utkání nám vyšel skvěle. Po naší první střele jsme šli do vedení.  To ve 4. min. Šmoldas vybojoval míč, posunul skluzem na Botu a ten po odskoku trefil z 30-ti metrů ranou přesně pod břevno – 1:0. Poté oba týmy vyslali na obě branky několik nebezpečných střel, ale buď si s nimi poradili gólmani nebo šly těsně mimo brankovou konstrukci. Ve 35. min. vybídl k sólu Barinec Šose, ale zakončení šlo přímo do brankáře. Z následného rohu, rozehraného na krátko našel Bota ve vápně osamoceného Vodáka a ten skluzem zvýšil na 2:0. Ke konci první půle ještě rozezvonil po přímém kopu břevno Bota.
Krátce po změně stran však Vápenná snížila na rozdíl jednoho gólu. To Bota zbytečně ztratil míč u středového kruhu a hostující útočník si vymodlil penaltu. Volčík šel při jejím zahrání na opačnou stranu – 2:1. Až v 60. min. přestala Vápenná vzdorovat a Hory přešli do trvalého tlaku, ze kterého po pěkné kombinaci na ose Setla-Mrázek-Bota-Charalambidis zakončoval posledně jmenovaný po kličce brankáři do prázdné brány – 3:1. V 74. min. střídající hráč Vápenné, nám dobře známý Berťa Balčirák na pozici stopera chyboval, Bota zatáhl míč do kraje a jeho přesný centr našel hlavu Charalambidise – 4:1. Poslední branku pak vstřelil Bota, jenž měl v tomto utkání prsty ve všech gólech. To se k němu v 85. min. po našem důrazném atakování dostal míč a nebyl již problém do prázdné brány uzavřít na konečných a zasloužených 5:1.