Zlaté Hory - Želatovice

23.09.2012 12:51

22. 9. 2012          ZLATÉ HORY – ŽELATOVICE        2:0 (1:0)               BIEDRAVA, BURIAN

Švrčina – Biedrava, Škoda, Hoffmann, Karlík (79´ Zálešák) – Pluhařík (46´ Brűckner) – Burian, Minka (65´ Dočekal), Madejczyk, Plhák – Charalambidis.

Do dalšího domácího zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme konečně naplno bodovat. V utkání nám chyběl zraněný Bitomský, na lavičku usedl nedoléčený Brűckner a dorostu jel vypomoci Petroš.

Začátek utkání byl ve znamení hostujícího mužstva, hráči Želatovic lépe kombinovali, nakopávali míče na rychlé útočníky hrající na hranici ofsajdu. Jeden z nich se dostal v 10. min. za naši obranu, ale Švrčina mu míč v gólové šanci čistě vypíchl. Ve 13. min. si narazil balón Charalambidis s Madejczykem, ale jeho střela šla vysoko nad.  V 29. min. byl po centru Minky Madejczyk sám před brankářem, ale jeho nedůraznou střelu zneškodnil u tyče soupeřův brankář. V této pasáži utkání byli lepší domácí hráči, ale stále se jim nedařilo vstřelit branku.  Největší šanci měl v 33. min. po centru Charalambidise  Minka, který nedokázal ze 7 m překonat brankáře. Svá místa si prohodili Madejczyk s Hoffmannem. V 35. min. využil nedorozumění stopera a brankáře Charalambidis, ale míč zahraný špičkou kopačky branku netrefil. V 37. min. zahrával Karlík přímý kop, brankář hostů střelu vyrazil na roh. Následný rohový kop zahrál Minka, míč prodloužil hlavou Škoda na Biedravu a ten dal hlavou gól – 1:0. Do konce poločasu se skóre již nezměnilo.

Do druhé poločasu nastoupil místo zraněného Pluhaříka Brűckner. V 46. min. zahrávali hosté z 18 m přímý kop, ale pouze do naší zdi. Hned o minutu později vychytal Švrčina hostujícího hráče v samostatném úniku. Hosté byli na začátku druhého poločasu aktivnější. Gól však nevstřelili a museli hru otevřít. Toto vyhovovalo našim rychlým útočníkům.  Ve 49. min. byl ve vápně důrazný Brűckner,  rozhodčí neposoudil zákrok obránce hostů jako penaltový.  V 55. min. po rohovém kopu hlavičkoval Madejczyk vedle brány. V 58. min. vystřelili hosté z 16 m, ale Švrčina střelu zneškodnil. V 59. min. byl Švrčina včas u levé tyče a výborným zákrokem chytil umístěnou střelu z 20 m. V 60. min. našel Minka Biedravu, ale ten z malého vápna brankáře neprostřelil. V 68. min. střílel Charalambidis po samostatném úniku pouze do brankáře. V 69. min. vybojoval po napadání obránce míč Brűckner, nahrál Charalambidisovi, ten našel přesnou přihrávkou Buriana, který z úhlu zavěsil do prázdné branky – 2:0. V 73. min. se prosadil po rohovém kopu Biedrava, ale brankář hostů míč vyrazil. Hosté zcela otevřeli svou hru, naši útočníci se dostali do pěti vyložených šancí, které trestuhodně zahodili. V 75. min. šel sám na gólmana Charalambidis, ale nastřelil pouze ze dvou metrů tyč. V 80. min. měl tutovku Brűckner, ale ze stejné vzdálenosti mířil opět jen do tyče. V 83. min. byl sám před brankářem Zálešák, ale střelu poslal pouze do rukavic gólmana. Hosté se snažili o zkorigování výsledku, ale do vyložené šance se nedostali. Za zmínku stojí pouze 85. min., kdy hosté nebezpečně vystřelili z 15 m, ale pozorný Švrčina se nenechal překvapit. V 89. min. byl sám před brankou Brűckner, ale opět nedal.

Zápas tak skončil naší zaslouženou výhrou. Jen škoda těch neproměněných šancí.

V příštím kole jedeme ve středu 26. 9. 2012 do Velkých Losin. Začátek utkání je v 16.00 hodin. V sobotu 29. 9. 2012 nás čeká domácí zápas s HFK Olomouc „B“. Začátek utkání je také v 16.00 hodin.