15. 5. 2011  ZLATÉ  HORY ,,B“ – LIPOVÁ  5:2  (1:0)

branky: Charalambidis Vít 2x, Pluhařík, Bota, Barinec

Sestava:

Kovačevitý – Karlík M., Pluhařík, Hinšt, Setla (65´Fukna) – Dočekal J., Bota, Sopčák M., Barinec – Charalambidis Vít, Kamler (50´Mrázek)

Dohrávané utkání se stejným soupeřem, jako předchozí den jsme začali se dvěma změnami v sestavě. V brance nahradil Volčíka dorostenec Kovačevitý a zraněného Husvetha zastoupil na levém beku také dorostenec Setla. Třetí pozvaný hráč dorostu M. Husveth nepochopitelně odmítl, že nemá zájem… Z předchozího dne jsme znali největší slabinu Lipové – pomalejší stoperskou dvojici, čehož jsme chtěli využít. Tyto plány se nám ale téměř celé utkání vůbec nedařily, vlivem velkých nepřesností a zbrklosti. Prvních dvacet minut přišly na obou stranách pouze náznaky šancí. Ve 22. min. přece jen vyšla jedna z akcí, kdy se Kamler dostal za obranu, míč zaseknul a posunul do boku na Charalambidise a ten měl již jednoduchý úkol trefit odkrytou bránu – vedli jsme 1:0. Očekávané herní uklidnění ale nepřišlo a do konce poločasu se místo fotbalu hrála spíš ,,kopaná“. Nepřesnost sedla na všechny hráče a přísnější měřítko snesl snad jen v bráně šikovný Kovačevitý.
O přestávce jsme se shodli, že hru uklidníme a zpřesníme, ale opak byl pravdou. Ještě ve 49. min. zvýšil po rohu zblízka Pluhařík na 2:0, ale poté jsme úplně herně vypadli a přišel trest.
Nejprve v 55. min. po standartce a odraženém míči ode zdi hosté dali na 2:1 a po dalších deseti minutách již bylo srovnáno. Záložník Lipové utekl po lajně a jeho následný centr do vápna nikdo neodvrátil – 2:2. Zároveň se zranil Setla a musel ho nahradit ,,sváteční hráč“ Fukna. Překvapivě ten naši hru oživil. Nejprve křižně hledal Karlíka, jemuž k zakončení chyběli centimetry, ale pak v 75. min. zabojoval u lajny, míč se dostal až k volnému Botovi a ten nám ranou pod břevno vrátil vedení 3:2. Od této chvíle jsme se konečně herně zvedli a přidali jsme ještě další dvě branky. V 85. min. Bota potáhl po lajně, jeho centr vyrazil brankář pouze k Barincovi a ten zvýšil skluzem na 4:2. V následující minutě uzavřel skóre Viťa Charalambidis. Na půlce dostal balón, utekl hostující obraně a míč dloubl přes gólmana na konečných 5:2. I přes příznivý výsledek jsme podali mimo poslední 15-ti minutovku nejhorší jarní výkon a v příštím utkání doma proti Bělé je herně co napravovat!