Diskusní téma: Přípravka

žáci

sekretář | 18.06.2017

kluci, kteří letos končíte ve starší přípravce budete mít první seznámení s trenérem T.Husvéthem v úterý v 16:00 kdy je vyhlášení Donald Cupu na fotbalovém hřišti. Měli by tam přijít: Přecechtěl, Sýkora, Říha, Bernaiter, Hastík, Řeháček a Bitara.

Starší pripravka

Trener | 11.06.2017

Dnes 11.6.2017 hrajeme doma s Českou Vsí,sraz je v 13.30 na hřišti.Po zápase je pro vás a vaše rodiče uspořádána rozlucka.

Starší pripravka

Trener | 04.06.2017

V pondělí 5.5.2017 jedeme do Mikulovic,sraz je v 15.45 u Renty.

Starší pripravka

Trener | 20.05.2017

V pondělí 22.5.2017 jedeme do Vidnavy,sraz je v 15.30 u Renty.

Starší pripravka

Trener | 12.05.2017

V sobotu 13.5 2017 hrajeme doma proti Bělé.Sraz je ve 13.45 dole na fotbalovém hřišti.

Starší pripravka

Trener | 06.05.2017

V pondělí 8.5.2017 hrajeme v Žulove. Sraz je 9.15 u Renty.

Starší pripravka

Trener | 29.04.2017

V pondělí 1.5.2017 hrajeme v Jeseníku,sraz je v15.30 u Renty.

Starší pripravka

Trener | 20.04.2017

V pátek 21.4.2017 se trénink ruší.V sobotu 22.4.2017 se zápas také ruší.

Re: Starší pripravka

Adam Bernreiter | 22.04.2017

Co když to ještě přestane už není skoro sníh však můžeme hrát na umělém hřišti pan Tománek st. To říkal

Starší pripravka

Trener | 15.04.2017

V úterý 18.4.2017 hrajeme v Žulove ,sraz je 15.30 u Renty.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

 

Pracovní skupina UEFA sestavila seznam důležitých hlavních zásad pro trenéry a rodiče: 


 1. hlavní zásada 
  Dětská kopaná znamená hru a hra znamená zábavu 
  Pro mladé hráče znamená dětská kopaná jejich první setkání s organizovanou hrou. Nezapomeňte, že pro ně to musí znamenat zábavu a radost a nikoliv tvrdou práci. Musí se to stát nedílnou součástí jejich mladých životů. První dojem je ukazatelem dalšího vývoje dítěte. A tak jim ponechte zábavu, nechte je, aby si hráli a méně pozornosti věnujte výsledkům. Nejlepším výsledkem, kterého můžete dosáhnout v dětské kopané, je mít šťastné a rozradostněné děti, které si hrají spolu se svými přáteli a přitom se mohou ledasčemu přiučit.

 2. hlavní zásada 
  Pro děti je nejdůležitější, když mohou být se svými přáteli 
  Děti se dříve se svými kamarády setkávaly v parcích nebo na polích ve svém sousedství. Trávily svůj volný čas tam a často hrály fotbal. A tak dospělí nesmí zapomenout na to, že důležitým hlediskem kopané pro děti je, aby byly pohromadě se svými přáteli. Musíme svoji pozornost věnovat přátelství, neboť to podporuje lidského ducha. Proto se snažme, aby co možno nejvíce kamarádů a spolužáků hrálo v jejich družstvu.

 3. hlavní zásada 
  S každým se musí maximálně počítat 
  Nikdo se nezlepší tím, že bude sedět za postranní čárou. A nikdo také nemůže dnes říci, které z dětí se později kvalifikuje pro fotbal dospělých. Dnešní "dětské hvězdy" se zřídkakdy stávají "profesionály budoucnosti". A tak je nechte, aby všichni hráli stejně dlouho a dejte všem příležitost, aby si mohli zahrát na různých místech.

 4. hlavní zásada 
  Učte děti vyhrávat i prohrávat 
  Staré přísloví říká: "Jenom když budete umět prohrávat, budete také umět vítězit" a dospělí by měli jít jako vždy příkladem. Budou li umět prokazovat v takových situacích dobré sportovní chování, budou se děti chovat podobně.

 5. hlavní zásada 
  Více praxe, méně zápasů 
  Naše snaha o to, aby s hráči více učili, aby byli vystaveni tlaku při hře v rámci soutěže, by se měla stát pravidlem. Příliš mnoho zápasů může psychického a sociálnímu vývoji dítěte uškodit. V Norsku existuje pravidlo, podle kterého děti do 10 let nesmí sehrát více jak 20 zápasů a děli do 12 let maximálně 25 zápasů.

 6. hlavní zásada 
  Dětská kopaná musí být pestrá a všestranná 
  Výchova v několika sportovních disciplínách bude prospěšná i fotbalu při trénování základních schopností a poslouží i dobře vyrovnané fyzické kondici. Pozornost musí být věnována stavbě těla jako celku, spolu se všeobecnými tréninkovými metodami a splněním základních norem sportovní hygieny a sportovního stravování.

 7. hlavní zásada 
  Pojďme se společně snažit nabídnout dětem "kopanou, která přináší radost" 
  Dětská kopaná se musí stát pro všechny zúčastněné pozitivní zkušeností, která přináší mladým hráčům ze všeho nejvíc potěšení ze hry.

 8. hlavní zásada 
  Hry jsou pro děti a nikoliv pro dospělé 
  Rodiče a příbuzní musí projevovat o fotbalový život svých dětí zájem. Musí chodit na jejich tréninky a zápasy. Musí posilovat u mladých hráčů jejich sebedůvěru a musí podporovat klub v jeho práci. Dospělí nesmí nikdy zapomenou na to, že je to jejich dítě, které hraje a nikoliv oni.

 9. hlavní zásada 
  Mějte před soupeřem a rozhodčím respekt. 
  Od samého začátku musí být dítě vedeno k tomu, aby mělo zdravou úctu před soupeři a rozhodčím, v duchu Fair Play. Dospělí vždy musí jít příkladem.

 10. hlavní zásada 
  Dejte dítěti správné dětské vybavení. 
  Nemá význam, aby se rostoucím dětem kupovalo příliš drahé sportovní vybavení (boty, chrániče holení, atd.), protože je nebudou moci po několika málo měsících používat. Levnější modely jsou často stejně tak dobré. Uspořádejte pravidelnou "výměnu vybavení", na které může být použité vybavení předáno jiným dětem.

 

zde odkaz na metodické video ČMFS                 metodické video